TT - Za hranicí naší reality

21. září 2014 v 15:29 | Jaroslava Švajcrová
To, co je za hranicí naší reality, je dosud nepoznané.
Můžeme vůbec poznat, co je mimo naši zkušenost ?
Myslím si, že nikoliv. I když možná . . .
Možná, malé dítě ! Nemá dosud žádnou zkušenost, ale učí se. Učí se vnímat naši realitu ! Učí se, vidět svět našima očima !
Na iternetu koluje tato výzva, už jsem ji viděla několikrát : (odkaz )


´Učme naše děti jak myslet a ne, co si mají myslet´. Líbí se mi to, protože jsem k tomu napsala :
Mluvit, mluvit, mluvit. Třeba formou řečnických cvičení na dané téma. Ale to nestačí, je nutné také zpívat a tančit a třeba i recitovat nebo hrát divadlo. Tím vším se naše děti beze stresu učí. Učí se přemýšlet v radosti a s radostí. Škola hrou ! Ve stresu se nenaučíš ani malou násobilku ! (I to je bohužel, zatím za hranicí naší reality. . . ) A mlčením se nenaučíš ani mluvit, natož myslet !

Možná zajímavé téma k této věci : Kolektivní vědomí. Jistě jste slyšeli o fenoménu sté opice. Můžete si jej prodrobně vygooglovat. Je zhruba o tom, že v okamžiku, kdy se naučí stá opička omývat svoji bramboru v moři (jednalo se o makaky), potom v jednom dalším následném okamžiku, aniž se to učili, a také aniž to měli možnost vidět, udělají totéž i opice, které se vzájemně nikdy neviděli. Stalo se to na Japonských ostrovech a tento fenomén popsali vědci, kteří tyto opičky náhodou zkoumali. Ale je vůbec kolektivní vědomí za hranicí naší reality, můžeme-li jeho projevy poznat v naší realitě ? Z počátku byl v naší realitě oheň, pak pára, pak elektrika, pak spalovací motor a dnes ? Tím, jak člověk žije, učí se a jeho realita se posouvá. Říkáme tomu vývoj, nebo technická revoluce. Pravděpodobně jednou, až přijde vhodný čas, setkáme se se skokovou evolucí člověka, jakýmsi posunem jeho vědomí, kterou bude doprovázet i významný technický a technologický rozvoj. Zdá se mi, jako by na počátku bylo téměř vše za hranicí naší reality !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 denik-slusne-holky denik-slusne-holky | Web | 21. září 2014 v 21:41 | Reagovat

Náš svět je kolektivním vědomím... Tím, čím jsme... a nebo tím, čím někdo chce, abychom byli.
Děti učit myslet nemůžeme, protože to sami neumíme.

Jinak kolektivnímu vědomí věřím :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama