Můj první hipster

16. září 2013 v 1:57
Jednoho hipstera jsem tento pátek potkala. Je totiž synem mé kamarádky; a bylo dohodnuto, že mu půjčím auto, aby mohli otrhat jablka v pronajatém sadu nepřítomného majitele, zatímco jejich auto zůstávalo zcela nečekaně v autoservisu.
Když ke mně přicházel, měla jsem dojem, že vidím chlapce, který je zaměřen dovnitř, ale ví, co dělá, co chce nosit (tedy jak se oblékat) a co chce vlastnit.
Od kamarádky jsem totiž věděla, že přibližně od svých 13 let dělá jen to, co ho zajímá. A proto nemá právě lehký život. Obě jsme si tenkrát řekly, že jeho postoj je dobrým způsobem k osobnímu růstu.
Současně vidím, že jeho požadavky na vnější svět jsou skromné. Jeho vnitřní život je však velmi bohatý, jak jsem zaregistrovala na jeho tváři, zmítané mnoha pocity. Tohle všechno se mi vybavilo v pěti vteřinách, než ke mně došel.
Jsem o desetiletí starší. Hned v začátku našeho krátkého rozhovoru jsem pochopila, že je to budoucí intelektuál. Přemýšlivý, hloubavý, kritický a egocentrický. Okamžitě jsem si ho zamilovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama