Kapitola 3 „Let za štěstím“

21. září 2013 v 16:16


Je sobota 23.4. 2013, 1. den pobytu v Tunisu. Vzbudila jsem se krátce před 7.00 hodinou. Rozhodla jsem s pocitem slabé nevole, že vybalím kufr a pak se zajdu do jídelny nasnídat. Času bylo dost, protože v pokynech hotelu, které jsem našla na stolku bylo uvedeno, že se podává v době od 7.00 hodin do 9.00 hodin. Záhy jsem zjistila, jaké ztráty jsem utrpěla.
1.Nejdražší a nejbarevnější plavky jednodílné
2.Make-up zn. Astor- světlý. (Tmavý mi zůstal, ale tuba byla z poloviny vytlačena a obal byl celý zapatlaný; tak tedy k umyvadlu a omývat, což vzhledem k jeho tukovým složkám nebylo zrovna jednoduché.)
3.Dioptrické brýle byly silně poškozeny: jedno sklíčko zmizelo a nožička na levé straně byla ulomena; konstrukce byla nějak zohýbaná; rovnou jsem je vyhodila.
Mohlo být zcizeno více, ale nic dalšího jsem nepostrádala, tak jsem nic dalšího nezaznamenala. V duchu jsem si pomyslela, že to mohlo dopadnout hůře.
Před odchodem do jídelny jsem chtěla na denním světle zkontrolovat svůj make-up, protože jsem se před tím nalíčila v koupelně, a tak jsem se naklonila tváří k zrcadlu, které bylo zavěšeno nad toaletním stolkem proti lůžku. Při tom jsem se o něj bezděky opřela oběma rukama. A světe div se! Já jsem se k němu přilepila. Když jsem ruce konečně odlepila, byl na nich nejen vrchní tmavě hnědý lak, ale i úlomky předchozího žlutého nátěru. A znova do koupelny.
Před snídaní jsem ještě zjistila, že jsou čerstvě natřeny a lepí i všechny ostatní kousky nábytku včetně obou zárubní na sociálním zařízení. A že zásuvky v nízké nábytkové stěně jsou jen naznačeny. Zkrátka jsem si jen myslela, že jsou to zásuvky, protože tak vypadaly. Všech 6 zásuvek však bylo provedeno z jedné dřevěné pohledové desky.
Schválně si můžeš v duchu přepočítat, kolika překvapení jsem se dočkala, než jsem poprvé posnídala.
A že jsem se ti nezmínila o občerstvení v letadle? Rozváželo se 1 dcl tekutiny dle výběru a bageta v celofánu o velikosti našeho rohlíku. Byla asi týden stará, poněkud nasládlá a v ní byl plátek sýra. Tenounký plátek jakéhosi sýra bez chuti, žádný salátový list, žádné máslo nebo pomazánka, prostě nic více. Později jsem pochopila proč, ale k tomu se ještě dostanu, až uvidím poprvé jejich nabídku na trhu ve 100 tisícovém městě Sousse.
Cestou do jídelny jsem míjela recepci, a pak mi docvaklo, že se musím vrátit a tak jsem se zastavila, abych jim sdělila své zjištění; Milada mi totiž jako zkušená cestovatelka ještě před cestou dala několik rad a mimo jiné také řekla, že všechny zjištěné závady v pokoji musím nahlásit, abych je později nemusela zaplatit jako mnou způsobené poškození.
V této kapitole ještě neposnídám, protože otravné povinnosti zase volají. Nutná práce je nudná, ale naštěstí jednoduchá.

Pokračování příště ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama