Co je synchronicita a kdo ji prožívá?

21. září 2013 v 18:11


Znamená to, že dostáváte informace a příležitosti, o které jste v duchu žádal nebo na které jste myslel.
Téměř vše, co prožíváte, má pro vás tento význam.
Zpočátku tuto zkušenost prožijete třeba jen 1x za týden. Poznáte, s jistotou, že tam někde máte dobrého přítele. (Znáte to téměř všichni, takto pracuje lidská mysl. Považujete-li za jisté, že bez budíku vstanete např. v 6.00 hod ráno, pak se v tuto dobu opravdu vzbudíte). Jistota mysli je totiž rozkazem mysli. Někteří z vás to prožijí např. takto: Vždy vstávám krátce před 6.00 hod, ale zítra vstanu ve 4.30 hod, protože se potřebuji včas dostat k babičce. A ono to funguje!
Neprožíváte-li tuto synchronistu, znamená to, že nesprávně pracujete se svou myslí.
S důvěrou a vděčností můžete se takto obracet k vaší inteligenci nebo chcete-li k přátelskému vesmíru. Zpočátku postačí třeba jen vaše víra. Nějak začínáme všichni. Teprve s poznáním přichází váš vděk a ještě později vaše jistota.
Dnes existuje několik velmi dobrých společností osobního rozvoje, které vás naučí, jak tohoto stavu mysli dosáhnout snadno. Prvním krokem je plánování; tedy váš záměr (cíl). Dalším nezbytným krokem je pravidelné krátké zhodnocení vašeho dne např. před usnutím. Postačí z počátku, zaměříte-li své pocity jen na to, co vás potěšilo. Ostatního si nevšímejte. (Nevěnujte tomu své myšlenky). Měli byste totiž každý den usínat s pocity vděčnosti za tento den. Stačí si jen správně vybrat. Mohou to být i jen pouhé maličkosti (příjemná procházka, milý rozhovor, něco se mi povedlo, třeba i jen nevýznamného, na tom nezáleží, je třeba si jen udržet ten pocit v mysli; někdo mě pochválil nebo se na mě usmál, někoho jsem potěšil, nebo krásný strom, květina, cokoliv, každý jsme přeci jiný …
Podaří-li se vám to, v blízké budoucnosti poznáte, že se vám budou dařit čím dále podstatnější-významnější věci.
Váš pocit radosti a vděčnosti se bude zvětšovat.
Jak bude narůstat Váš úspěch a vaše spokojenost, začnete se stávat sebevědomějšími. A o to nám už od začátku šlo.
Sebevědomý člověk si může dovolit, procházet se svou myslí bez zábran, může se zabývat i svými neúspěchy, protože si věří a žije v přátelském vesmíru. Mohou ho napadnout nové myšlenky, kterými bude postupně odstraňovat to, co se dosud nedařilo.
Zatím doporučuji, převyprávět si svůj příběh tak, aby měl úspěšný konec, možná dokonalý konec. Tvá mysl tak zaznamená tvůj nový plán. Tvůj příběh nemusí mít řešení, jediné, co musí mít, je šťastný konec, který se vám bude líbit. Rozhodující jsou jenom a pouze vaše kladné pocity.
Brzy zjistíte,(budete-li důslední v tomto konání) že vám celý vesmír pomáhá. Intenzita této pomoci, jak jsem se zmínila na začátku tohoto článku, se bude zvyšovat. Tak prosté to je.
Závěr:
Nemusím mít v mysli řešení mé záležitosti; řešení jednoduše přijde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johanz Johanz | E-mail | Web | 25. října 2013 v 14:23 | Reagovat

Záhadné jsou cesty osudu.

http://johanz.blog.cz/1110/synchronicita

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama